Twój czas jest w biznesie największą wartością


Czas to pieniądz – powiedział kiedyś Benjamin Franklin. Dziś jest to jeden z najsłynniejszych cytatów, który nieustannie przewija się podczas biznesowych rozmów czy różnego rodzaju kursów i szkoleń. Jeżeli chcemy odnieść sukces i zbudować wizerunek silnej, niezależnej i godnej zaufania firmy, musimy szanować zarówno czas naszych partnerów, jak i własny.

Networking – buduj sieć kontaktów

Idea networkingu opiera się na budowaniu sieci kontaktów. Ważne, aby stworzyć wokół siebie zaufaną grupę ludzi, która wymienia się cennymi informacjami, usługami i chętnie służy poradą. Networking biznesowy to doskonałe narzędzie dla osób, którym zależy na budowaniu długotrwałych relacji opartych na zaufaniu. Co zyskujesz, tworząc własną sieć kontaktów? Przede wszystkim zaznaczasz swoją obecność na rynku. Pamiętaj, że idea networkingu opiera się na dzieleniu – Ty również stanowisz aktywny podmiot, który pomaga innym rozwiązywać problemy. Im częściej się udzielasz, tym lepiej – pamiętaj jednak, że Twój wkład w dyskusję powinien być merytoryczny. Twoja obecność w rozmowach umocni relację między Tobą a potencjalnymi partnerami. Takie postępowanie szybko doprowadzi do zauważalnych plonów, które w przyszłości mogą okazać się bardzo przydatne. Networking, o czym możesz dowiedzieć się wybierając nasze kursy i szkolenia w Warszawie, to także skuteczne narzędzie pozwalające na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Gdy potrzebujesz informacji, przysługi lub nowego pracownika – wiesz, gdzie go szukać. Promowanie swojego biznesu przy pomocy sieci kontaktów jest zupełnie bezpłatne, za to bardzo skuteczne. Pamiętaj, rekomendacja działa lepiej niż niejedna reklama! Do czego jeszcze przyda Ci się networking? Twoja sieć kontaktów powinna skupiać firmy z różnych branży. Przepływ informacji, pomysłów i różnych myśli może być bardzo twórczy i prowadzić do kreatywnych, niebanalnych rozwiązań, które przełożą się na sukces Twojej firmy. Jak widzisz, networking pozwala na wszechstronny rozwój biznesu. Otwiera przed Tobą wiele dróg i możliwości. Nie zamykaj się na to, co nowe i nieznane. Nigdy nie wiesz, która ścieżka doprowadzi Cię do celu, dlatego zainwestuj swój czas i wybierz się/bądź wyślij pracowników swojej firmy na szkolenia z biznesu.

Jak skutecznie tworzyć sieć kontaktów?

Już wiesz, jakie korzyści wynikają z budowy networkingu. Jak jednak stworzyć sieć zaufanych kontaktów? Kontakty biznesowe nie są czymś, co jest nam zwyczajnie dane. Musimy je zdobyć i odpowiednio pielęgnować. Budowanie wartościowych i lojalnych kontaktów wymaga czasu. Uwierz nam jednak – warto zaangażować się w ten proces! Zastanów się, jaki rodzaj kontaktów jest Ci potrzebny i jakie korzyści otrzymasz dzięki relacjom z konkretnymi jednostkami. Dobrze sprawdza się budowanie bazy opartej na różnorodności. Tworząc swoją sieć, nie ograniczaj się tylko do świata Internetu – dbaj o relacje z partnerami i dobrą atmosferę podczas spotkań biznesowych. Pamiętaj, że aby stworzyć sieć, która będzie działała jak dobrze naoliwiona maszyna, potrzeba czasu i zaangażowania. Tutaj działa zasada wzajemności – musisz być aktywny i służyć pomocą. Ważne, abyś robił do regularnie. Pozwól innym, aby pomogli Tobie – pytaj innych o zdanie i poradę, a poczują, że są dla Ciebie ważni.

Networking to narzędzie, z którego warto korzystać. Zbudowanie własnej sieci kontaktów z pewnością zaowocuje w przyszłości. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak to robić: wybierz się na Professional Business Networking – najlepsze kursy i szkolenia o tematyce networkingowej nie tylko w Poznaniu i Wielkopolsce, ale także w mieście Warszawa.

 

Udostępnij :
Powiązane wpisy

Dodaj komentarz