kreatywność - poradnik - produktywność

Najprostsza droga do zawodowej porażki


Zastanawiasz się, jak zdobyć pierwszą pracę po studiach? A może już od kilku lat rozwijasz swoją karierę i znalazłeś się w miejscu, w którym masz dwie atrakcyjne możliwości lecz nie wiesz, która będzie dla Ciebie najlepsza?

czytaj dalej
produktywność - szkolenia

Potęga team buildingu


Jesteśmy istotami społecznymi – funkcjonujemy w stadzie, większym lub mniejszym. Nieustannie nawiązujemy relacje głębsze lub bardziej powierzchowne. Myślimy o tym, jakie wrażenie zrobiliśmy na nowo poznanych osobach i analizujemy ich zachowanie. Zależy nam, żeby wzbudzać sympatię u współpracowników. Większość z nas pracuje w jakimś zespole.

czytaj dalej
kreatywność - poradnik - szkolenia

Sprawdzone sposoby na szybszą naukę języka obcego


W obecnych czasach nauka języka obcego jest niezwykle istotna, co bardzo często podkreśla się chociażby na szkoleniach miękkich oraz z komunikacji. Otwiera wiele drzwi i daje dostęp do ogromnych możliwości. Świat już kilkanaście lat temu przemienił się w globalną wioskę. Możemy poznawać ludzi z odległych krajów, nawiązywać przyjaźnie oraz pracować w każdym zakątku Ziemi. Powinniśmy korzystać z tego garściami!

czytaj dalej
kreatywność - poradnik - produktywność

Mówcy mają łatwiej – 10 korzyści jakie niesie umiejętność publicznego przemawiania


Gdy słyszysz, że masz wystąpić publicznie, czujesz, że zasycha Ci w gardle i że jesteś bliski omdlenia? Wiele dni przed przemową nawiedzają Cię koszmary, w których jąkasz się lub mówisz bez składu, a tłum reaguje gromkim śmiechem na Twój występ? Nie jesteś sam! 

czytaj dalej
kreatywność - produktywność - szkolenia

Jasna strona marketingu


Marketing nie cieszy się dziś dobrą sławą. Wyrosło wokół niego wiele mitów, które przyczyniły się do jego niepochlebnej opinii. Obecnie marketing kojarzony jest głównie z handlowymi sztuczkami, które mają omamić klienta i wprowadzić go w błąd. Z reklamami pełnymi fałszu i przesady, które mają nas skusić na produkt, który ostatecznie nie spełni naszych oczekiwań.

czytaj dalej
kreatywność - poradnik - produktywność - szkolenia - zarządzanie czasem

Twój czas jest w biznesie największą wartością


Czas to pieniądz – powiedział kiedyś Benjamin Franklin. Dziś jest to jeden z najsłynniejszych cytatów, który nieustannie przewija się podczas biznesowych rozmów czy różnego rodzaju kursów i szkoleń. Jeżeli chcemy odnieść sukces i zbudować wizerunek silnej, niezależnej i godnej zaufania firmy, musimy szanować zarówno czas naszych partnerów, jak i własny.

czytaj dalej
poradnik - produktywność - szkolenia

Zostań poliglotą – osiągaj niemożliwe!


Obecny świat już dawno przemienił się w globalną wioskę – wszyscy mamy dostęp do informacji z całego globu i możemy za pośrednictwem Internetu komunikować się z ludźmi z każdego zakątka Ziemi. Język obcy jeszcze nigdy nie był tak cenny jak dziś – to dzięki niemu możemy porozumiewać się z osobami, które zamieszkują zupełnie inne państwa.

czytaj dalej
poradnik - produktywność - zarządzanie czasem

Know how zmiany nawyków


Obecny świat pędzi do przodu z niebywałą prędkością. Większość z nas to ludzie zabiegani, którzy nieustannie zataczają te same kręgi po mapie swojego miasta – biuro, dom, szkoła dzieci, sklep. Współcześnie czas ma kluczowe znacznie. Paradoksalnie przez nasz styl życia i pragnienie osiągnięcia sukcesu zawodowego oraz spełnienia, mamy go coraz mniej. Czas stał się towarem deficytowym, o którym każdy z nas marzy.

czytaj dalej
kreatywność - poradnik - produktywność - szkolenia

Dlaczego mi nie wychodzi?! Poznaj tajniki myślenia projektowego


Osoby, które potrafią myśleć niekonwencjonalnie i wychodzić poza utarte schematy, są niezwykle cenne na rynku pracy. Codziennie wiele firm szuka pomysłów na innowacyjne produkty oraz usługi. Niestety, nawet najbardziej kreatywne i intrygujące projekty nie zawsze odnoszą spodziewany sukces. Dlaczego tylko niewielki procent pomysłów przynosi inwestorom pieniądze? Gdzie znajduje się geneza problemu? Odpowiedzi na te pytania mogą przynieść szkolenia sprzedażowe, które organizujemy m.in dla firm z Poznania i Warszawy.

czytaj dalej
poradnik - zarządzanie czasem

Wyrządzono nam krzywdę!


Zwykle skupiamy się na konkretnych umiejętnościach – zupełnie tak, jakby na nich opierało się nasze życie. Nic dziwnego, że żyjemy w takim przekonaniu – przez wiele lat naszej edukacji dążymy do tego, abyśmy zdobyli ścisłe wykształcenie i specjalizowali się w pewnej dziedzinie. Pewnie zauważyłeś już, że brakuje Ci wiedzy i wielu różnych umiejętności związanych z zupełnie innymi zagadnieniami.

czytaj dalej
kreatywność - poradnik

Każdy kiedyś zaczynał. Różnie skończył


Wszyscy mamy marzenia. Uwielbiamy wizualizować sobie sytuacje, w których osiągamy upragniony przez nas sukces. Chcemy poczuć spełnienie, dumę i radość. Mieć poczucie, że dobrze wykorzystaliśmy kilka ostatnich lat lub miesięcy i znaleźliśmy się w miejscu, w którym zawsze chcieliśmy być.

czytaj dalej
poradnik - produktywność

Król jest tylko jeden, czyli opowieść o tym jak być dobrym liderem


Co właściwie oznacza bycie dobrym liderem? Dla każdego jest to coś zupełnie innego. Czy dobry lider to ten, który nie wymaga i wprowadza swobodą atmosferę do biura, czy raczej jest to osoba, której wszyscy się boją i schodzą jej z drogi?

czytaj dalej
poradnik - produktywność - szkolenia

Od marzenia do produktu – doprowadź swój biznes do skutku


Wszyscy pragniemy osiągnąć sukces. W dzisiejszych czasach możliwości są niemal nieograniczone – warto korzystać z nich pełnymi garściami. Osoby kreatywne, z głowami pełnymi nieszablonowych pomysłów, są na wagę złota. Jak jednak przełożyć intrygujące pomysły na praktyczne rozwiązania i produkty? To pytanie zadaje sobie każdy ambitny człowiek interesu.

czytaj dalej
kreatywność - poradnik - produktywność

Twój głos ma niesamowitą siłę


Niemalże każdego dnia obserwujesz osoby, które potęgą swojego głosu komunikują światu, czego pragną, na czym im zależy i czego robić nie chcą? Zastanawiasz się, jaki jest sekret ich sukcesu i jak to się dzieje, że świat ich słyszy, a Ciebie nie?

czytaj dalej
poradnik - produktywność - szkolenia

3 dowody na to, że bez marketingu daleko nie zajdziesz


Sprawnie funkcjonujący dział marketingu jest niezwykle ważny dla każdej firmy, która pragnie osiągnąć sukces i jest nastawiona na zdobywanie nowych klientów. Choć obecnie marketing nie cieszy się najlepszą sławą i często utożsamiany jest z handlowymi sztuczkami, które mają nas omamić i skusić do skorzystania z oferty, która tak naprawdę nas nie interesuje, jego prawdziwe oblicze jest zgoła odmienne.

czytaj dalej
kreatywność - poradnik - produktywność - szkolenia - zarządzanie czasem

Nie daj o sobie zapomnieć – 5 sposobów na podtrzymywanie relacji biznesowych


Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak istotne są dobre relacje biznesowe? Na pewno. Ale czy wiesz, jak o nie zadbać?

czytaj dalej
kreatywność - poradnik - produktywność

Już nigdy nie będziesz narzekać na pracę!


Gdy pędzisz rano do pracy, w Twojej głowie głębią się nieprzyjemne myśli. Zastanawiasz się, czy uda Ci się skończyć projekt na czas, czy klient będzie zadowolony i czy szef znowu wstał lewą nogą z łóżka. W biurze stresujesz się i nerwowo zerkasz na zegarek – jesteś pewien, że zaliczysz kolejną porażkę i że nigdy nie awansujesz na stanowisko, o którym marzysz.

czytaj dalej
kreatywność - poradnik - produktywność

W 21 dni nie zmienisz swojego życia


Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To ostatnia szansa żeby porządnie się najeść, zapalić papierosa i napić ulubionego alkoholu. A co potem? Potem przecież nadejdzie Nowy Rok. Kolejny, w którym masz zamiar zmienić swoje życie.

czytaj dalej
kreatywność - produktywność - szkolenia

Czy jest coś bardziej wiarygodnego niż Twoje słowa?


Słowa bywają kłamstwem, ale ciało zawsze mówi prawdę. Dlaczego? Ponieważ ta forma “wypowiedzi” odbywa się na zupełnie innym poziomie percepcji. Język ciała nie zawsze wykazuje spójność w stosunku do naszych słów, dlatego zaawansowana znajomość komunikacji niewerbalnej jest w stanie skutecznie wspomagać Twoje funkcjonowanie na wielu płaszczyznach życia. O tego typu sposobie komunikowania się często podkreśla się na różnego rodzaju kursach, chociażby takich jak szkolenia zawodowe, menedżerskie czy biznesowe dla firm, które są organizowane praktycznie we wszystkich największych miastach Polski (Warszawa, Poznań, itp.).
czytaj dalej
poradnik - szkolenia

Na co warto zwrócić uwagę przy wybieraniu szkolenia?


Wszyscy chcemy uczyć się od najlepszych. Jeśli przeznaczamy swoje pieniądze i swój czas na edukację i pozyskanie nowych umiejętności, chcemy być pewni, że uzyskamy za to długotrwałe efekty.

Przez długi czas możliwość wyboru źródła edukacji nie była nam dana. Chodząc do szkoły byliśmy zdani na umiejętności nauczycieli, na program nauczania. Wybierając kierunek studiów mogliśmy do pewnego stopnia sprecyzować tematykę i wybrać uczelnię o wysokim prestiżu, ale także tutaj nie mieliśmy gwarancji jakości i rezultatów.

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy decydujemy się na płatne szkolenie, bez względu na to czy będzie ono odbywać się w takim mieście jak Poznań, Warszawa czy Katowice. Szkolenia zawodowe, szkolenia biznesowe, managerskie, szkolenia z zarządzania lub indywidualne szkolenia miękkie – tutaj wybór należy w całości do nas. Nikt z nas nie ma ani czasu, ani ochoty znaleźć się na średniej jakości szkoleniu, ale jak wybrać takie, z którego na pewno będziemy zadowoleni?

czytaj dalej
produktywność - zarządzanie czasem

3 powody, dla których odkładasz zadania na później


Cześć! Czy jesteś tutaj dlatego, że czeka na Ciebie jakieś ważne i/lub trudne zadanie, ale wolisz zająć się nim trochę później? Albo najlepiej nigdy, jakby się dało?

Gratulacje! Jeśli teraz lub kiedykolwiek wcześniej nawiedził Cię taki problem, wiesz, czym jest prokrastynacja. To nic innego jak sztuka odkładania rzeczy na później. Dziwnym trafem te rzeczy zazwyczaj są tym, co może przynieść nam ogromne korzyści albo przynajmniej wielką ulgę

Dlaczego więc odkładamy nasze zadania na później – i co z tym zrobić? Bazując na latach zgłębiania tego tematu (często w praktyce, niestety) mogę powiedzieć Ci trzy rzeczy:

czytaj dalej
kreatywność - poradnik

4 sposoby na większą kreatywność


Ile jesteś w stanie znaleźć różnych zastosowań dla spinacza?

Jeśli chcesz, zatrzymaj się tutaj, odlicz 5 minut i zobacz, ile zastosowań uda Ci się wymyślić. Ja poczekam.

Z drugiej strony jeśli masz ochotę czytać dalej, nie mogę Cię powstrzymać. Przecież jestem tylko postem na blogu.

czytaj dalej