PUBLIC SPEAKING AND PREPARING SPEECHES

A well-prepared and expertly presented speech combines finesse, speechcraft and quality text, forming content delivered in a way that allows the speaker to achieve their goals. If you want to inspire your audience, to let them identify with your message and present yourself as a professional, you’ve come to the right place. We will prepare you for it or, if you prefer, you can hire us to do it for you.

PUBLIC SPEAKING IS LIKE PLAYING AN INSTRUMENT, THE MUSIC MUST FLOW STRAIGHT FROM YOUR HEART

WHAT WE CAN DO FOR YOU?

EXPERT PREPARATION FOR PRESENTING A SPEECH

Our public speaking expert will meet with you and work out every detail of the speech you want to deliver. Depending on your needs, our expert will teach you everything you need to know and give you the skills to make the best impression. You will practice and polish every minute of your presentation together.

ORDER A SPEECH BY A PROFESSIONAL SPEAKER

If you want to surprise your audience and present something special, we offer the possibility of hiring and using the services of a professional speaker who will follow your guidelines to make an audience-appropriate speech on any topic. We can guarantee that the speech will be an exciting experience.

IF YOU WANT TO SUCCEED AT...

– conducting a business training lecture,

– making a speech on a special occasion,

– presenting yourself during a motivational speech or power speech,

– preparing a presentation for a conference or trade fair,

– convincing your employees to change their mindset…

...DO NOT HESITATE ANY LONGER. A GOOD SPEECH IS A SOLID INVESTMENT THAT WILL REMAIN ETCHED IN THE AUDIENCE’S MEMORY FOR A LONG TIME, ALLOWING YOU TO ACHIEVE SEVERAL GOALS AT ONCE.

WATCH AND LISTEN TO THE EXPERTS WE WORK WITH

Among our speakers are Polish champions and European finalists in public speaking. They are people of various professions; one of them speaks 8 languages fluently, another shared the stage with professor Miodek and Robert Cialdini.

MICHAŁ GRZEŚKOWIAK

Michał jest naszym mówcą poliglotą, dlatego że mowę może wygłosić, aż w ośmiu różnych językach! Jest trenerem wystąpień publicznych i strategii nauki języków obcych, ale prywatnie nazywamy go człowiekiem orkiestrą, dlatego że ma naprawdę wiele zainteresowań i pasji, którymi chętnie się dzieli w swoich opowieściach ze sceny. Doskonale wie jak łączyć storytelling z wartością biznesową niezależnie od branży!

KACPER BIŁOZOR

Nazwisko sugeruje, że mamy do czynienia z dinozaurem, ale nic bardziej mylnego. Kacper to mówca techniczny, który ewaluuje i poprawia nawet zaawansowanych mówców z doświadczeniem. Jego ton głosu i pewność siebie bije ze sceny przez co trafia nawet do najbardziej wymagających słuchaczy. Z resztą polecamy obejrzeć jego próbkę obok, na której nawet pomimo że znajduje się w spodenkach, to robi wrażenie!

MICHAŁ ŁĘGOWSKI

Michał nie znosi kompromisów na scenie. Nie schodzi z niej dopóki nie przekona do siebie swoich słuchaczy, a robi to doskonale ponieważ cele sceniczne często osiąga np. przy pomocy pracy z obiekcjami. Świetnie sprawdza się w wystąpieniach merytorycznych, jego mocną stroną jest to, że prowadzi ciągły dialog z publicznością i nie pozwala się nudzić. O tym, że potrafi zaskoczyć wie każdy kto kiedykolwiek go słuchał…

MICHAŁ ZAWADKA


Człowiek, który potrafi zainspirować nie tylko dorosłych, ale nawet dzieci i młodzież! Jest urodzonym optymistą z wyjątkowym podejściem do życia, co widać w każdej jego mowie. Często ma okazje prowadzić największe wydarzenia w Polsce, dlatego że jest zawodowym konferansjerem. Kim jeszcze? Aktorem, lektorem i nie tylko, a w 2013 roku został nominowany do Głównej Nagrody za Upowszechnianie Czytelnictwa Polskiej Sekcji IBBY.

JERZY ZIENTKOWSKI

Złośliwcy mawiają, że Jerzy to osoba, którą się kocha albo nienawidzi, a już na pewno zapada w pamięć. Jest autorem kilku książek o przemawianiu i zjadł zęby na biznesie, dlatego doskonale trafia w potrzeby naszego klienta biznesowego. Jedno z jego wystąpień dostępnych na YouTube ma ponad 200 000 wyświetleń. W każdym odnajdzie jego indywidualny styl przemawiania i przygotuje do roli profesjonalisty na scenie w każdym calu.

SAMPLE BENEFITS

ACHIEVE YOUR GOAL

Convince, inspire and entertain your audience.

TAILORED SPEECH CONTENT

We know exactly what to say based on the situation and needs.

RAISE YOUR PRESTIGE

You or our expert will make the maximum impact at the event.

PERSONALIZED SUPPORT

We keep our eyes open and ensure a perfect impression.

We would be delighted to explain everything in detail by phone or email. Each presentation is different based on factors such as the goal, the audience, the technical facilities and the mood of the event. We want to make sure our service is worth your investment. We encourage you to contact us to discuss the details.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

We would be delighted to explain everything in detail by phone or email. Each presentation is different based on factors such as the goal, the audience, the technical facilities and the mood of the event. We want to make sure our service is worth your investment. We encourage you to contact us to discuss the details.

CALL US: +48 722 019 061

LEAVE A MESSAGE: kontakt@trainbrain.com.pl

Zostaw wiadomość!