FACYLITACJA I SESJE MODEROWANE

Wyjazdy firmowe, czyli off-site meeting

Wyjazdowe zebrania kadry kierowniczej często kojarzą się ze stratą czasu i raczej towarzyskim wydarzeniem, które ma na celu integrację. Prawda jest jednak taka, że wyjazdy typu off-site, to doskonała okazja na tzw. “Business&Pleasure”, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym i podjęcie się oceny strategii, trendów w branży, sytuacji konkurencyjnej, najważniejszych pracowników lub rozwoju kadry kierowniczej. Cokolwiek by to nie było, wyjazd daje możliwość spojrzenia na sprawy firmowe z zupełnie innej perspektywy i podjęcia się dowolnego tematu, który trzeba przedyskutować. To szansa na zorganizowanie kilku sesji moderowanych na szczeblu kierowniczym w atmosferze oderwanej od codzienności, które mogą przynieść zadziwiające rezultaty. 

Zebrania na miejscu, czyli on-site meeting

To jak prowadzone są ważne spotkania na miejscu ma znaczenie, prawda? Często mają one na celu przedyskutowanie istotnych tematów, przegląd wskaźników, rozwiązanie problemów, omówienie decyzji i tak dalej. Często od nich zależy długoterminowo wpływ na powodzenia działań podejmowanych przez firmę. Wiemy jak moderować spotkania trudne – takie które wymagają najczęściej agendy i ustalenia konkretów w ograniczonym czasie. Wiemy jak zadawać pytania i stosować narzędzia, które pozwalają spojrzeć na przeróżne tematy z innej perspektywy.

W CZYM TKWI PROBLEM?

Istnieje szereg potencjalnych problemów, które zagrażają sukcesowi organizowanych spotkań lub wyjazdów typu off-site. Parę błędów może zniweczyć podejmowane starania, a imprezowa atmosfera przez cały wyjazd nie będzie sprzyjała efektywnej pracy. Na co trzeba uważać?

Napchane spotkania

Za wiele zaplanowanych tematów i wypowiedzi przypominających kazania. Całość za bardzo przeładowana informacjami.

Nietrzymanie się agendy

Niby jakiś plan istnieje, ale nikt nie przestrzega czasu, ani nie moderuje przebiegu spotkania, a przez to może panować chaos.

Zbyt atrakcyjny wyjazd

Paradoksalnie nadmiar atrakcji lub wyjazd do egzotycznych krajów działa na kadrę kierowniczą rozpraszająco.

Apodyktyczny szef

Jeśli lider, czyli np. szef nie wie jak moderować proces burzy mózgów, to może narzucać innym swoje pomysły.

W CZYM MOŻEMY POMÓC?

Zaproś nas do współpracy w roli zewnętrznego koordynatora dyskusji. Posiadamy w zespole doświadczonych moderatorów, którzy wiedzą jak poprowadzić dowolne spotkanie i zadbać o proces grupowy dla kadry kierowniczej, który ma służyć określonemu celowi. Przed przyjazdem poznajemy zasady działania firmy i oferujemy wsparcie w przygotowaniach, a nawet możemy w całości zająć się zorganizowaniem np. wyjazdu. Korzyści, które płyną z wykorzystania zewnętrznego facylitatora, podczas sesji grupowych są takie, że przygotowana do tej roli osoba z zewnątrz potrafi obiektywnie spojrzeć na podejmowane działania, utrzymać spotkanie w ryzach, prowadzić je w odpowiednim kierunku, zadać właściwe pytania, oddzielić ziarno od plew i stanowi wsparcie dla całego zespołu.

KICK-OFF MEETING?

Świetnie sprawdzamy się, również prowadząc kick-off meeting, czyli spotkania inaugurujące/startowe, które rozpoczynają pracę nad projektem. Takie wydarzenie składa się z generowania nowych pomysłów, ustalania ról poszczególnych członków zespołu, określania harmonogramu działań, przewidywania napotkanych wyzwań, ustalania celów projektu i wielu innych etapów. Przygotowujemy cały proces, uzgadniamy szczegóły z klientem i przeprowadzamy zebranie od A do Z, cały czas dbając o utrzymanie zaangażowania całej kadry zarządzającej.

A może... metoda mastermind lub action learning?

Mastermind

Mastermind – to metoda opierająca się na cyklicznych spotkaniach osób znajdujących się na podobnym szczeblu zawodowym, która ma na celu wymianę doświadczeń i wspólne pokonywanie przeciwności. Uczestnicy wzajemnie raportują sobie co osiągnęli, jakie mają plany i co aktualnie stanowi dla nich wyzwanie, po czym następuje burza mózgów, dawanie rad, wzajemne motywowanie się i wszelkiego rodzaju inna pomoc.

Action learning

Action learning – proces edukacyjny, uważany przez wielu za najskuteczniejszy. Organizuje się go w niewielkich grupach, podczas których uczestnicy analizują własne zachowania i doświadczenia w celu ich poprawy. Od tradycyjnych metod nauczania różni się, również tym że uczenie odbywa się przy jednoczesnym działaniu, czyli od razu pracuje się nad konkretnymi rzeczami. Czysta aktywność w praktyce!

W tym, także możesz na nas liczyć.

Wdrażamy obie metody w firmach i uczymy pracowników korzystać z dobrodziejstwa takiego stylu pracy. Oferujemy również możliwość poprowadzenia grup mastermind lub/i action learning na wczesnym etapie wprowadzającym narzędzie.

Korzyści ze współpracy z nami

Wsparcie w przygotowaniach

Pomagamy przy organizacji wyjazdu, skonstruowaniu agendy spotkania i informujemy jak wdrożyć dowolną metodę.

Moderacja dowolnego procesu

Prowadzimy spotkania od A do Z dbając o ramy czasowe, tempo pracy, porządek w trakcie dyskusji i motywujemy do wymiany doświadczeń.

Doprowadzenie do sedna sprawy

Wyciągamy to co istotne, zadajemy właściwe pytania, kierujemy rozmowy na właściwe tory w celu osiągnięcia zamierzonych celów.

Podniesienie zaangażowania

Nasza obecność i sposób komunikowania się z kierownictwem odświeża atmosferę, mobilizuje do pracy, obliguje do myślenia zespołowego.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Nie wszystko wydaje się zrozumiałe? Masz pomysł na inną formę spotkania lub wyjazdu? Zadzwoń lub zostaw nam wiadomość, a z chęcią podzielimy się naszym doświadczeniem. Nasza oferta jest doskonałym przykładem tego, że nie ma problemów których nie da się rozwiązać ani wyzwań, którym nie da się sprostać.

+48 722 019 061

kontakt@trainbrain.com.pl

Zostaw wiadomość!