SZKOLENIA I WARSZTATY

Oferta naszych szkoleń i warsztatów dla firm składa się z trzech poziomów, które przedstawiliśmy w formie piramidy. Każdy obejmuje inny zakres tematyczny, skupia się odmiennych celach i zaspokaja różne potrzeby. Wszystkie trzy płaszczyzny mają na siebie wpływ nawzajem, a przedstawiona tutaj forma piramidy jest pewnego rodzaju wizualizacją obszarów, które składają się na sukces i sposób funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

pira-1

Poziom jednostkowy
“Kompetencje personalne”

Rozwijamy umiejętności indywidualne poprzez zmianę utartych schematów. Uczymy, tego czego pracownicy nie opanowali w szkole ani na studiach.

pira-2

Poziom społeczny
“Zespół, przywództwo i komunikacja”

Dbamy o to, żeby pracownicy umieli ze sobą współpracować, sprawnie się komunikować i tworzyć razem efekt synergii. Wierzymy, że 2+2=5.

pira-3

Poziom organizacji
“Organizacja i jej otoczenie”

Strategiczne budowanie przewagi rynkowej to nic innego jak spojrzenie na organizację z większej perspektywy. Wdrażamy nowe rozwiązania.

Poziom organizacji
“Organizacja i jej otoczenie”

Pracujemy nad tym, co przyczynia się do sukcesu organizacji jako całości. Usprawniamy funkcjonowanie przedsiębiorstwa na poziomie rynkowym wdrażając nowe rozwiązania i procesy. Czasami polega to na przeorganizowaniu tego, co już istnieje, innym razem budujemy coś od początku. To obszar naszych usług często określany jako “szkolenia twarde”, w których bierze udział kadra zarządzająca wysokiego szczebla.

Przy wielu projektach współpracujemy z doświadczoną firmą konsultingową BlueOwl Sp. z o.o., która projektuje i wdraża innowacje dla różnych organizacji. To jedni z naszych szkoleniowych partnerów, z którymi działamy od lat i wspólnie pomagamy osiągnąć dowolnej organizacji jej cel.

logo-BO

ANALIZA POTRZEB TO DLA NAS PODSTAWA

Kiedy w grę wchodzi poważna problematyka szkoleniowa, niezbędne jest badanie potrzeb i sporządzenie dopasowanej oferty. Po podjęciu współpracy i podpisaniu klauzuli poufności przyjeżdżamy do siedziby firmy, żeby dowiedzieć się o niej jak najwięcej. W zależności od tego, czym się zajmujemy obejmuje to spotkanie z zarządem, wywiady pogłębione z kierownikami, rozeznanie się w kulturze organizacyjnej i strategii przedsiębiorstwa. Działamy, dopóki nie czujemy że w pełni rozumiemy, na czym ma polegać nasza praca i jak funkcjonuje dana organizacja.

PROPOZYCJE SZKOLEŃ I WARSZTATÓW
“NA POZIOMIE JEDNOSTKOWYM”

Design Thinking

Metoda dająca spektakularne wyniki w wielu dziedzinach biznesu. Polega ona na przeniesieniu na grunt biznesowy sposobu myślenia i tworzenia projektantów. Jedną z najważniejszych cech metody Design Thinking jest zasada ko-kreacji, czyli tworzenia rozwiązań w interdyscyplinarnych grupach projektowych. Używając metod i narzędzi wspomagających myślenie kreatywne oraz pomagających we współpracy w zróżnicowanym zespole, bardzo szybko osiągamy innowacyjne, bardzo praktyczne i dobrze przemyślane pomysły. Metodę Design Thinking z powodzeniem można stosować przy projektowaniu nowych usług lub produktów, przy znajdowaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu bieżącego usprawniania pracy, a także w obszarze zarządzania strategicznego. Nasi eksperci mają olbrzymie doświadczenie w prezentowaniu zasad pracy metodą Design Thinking oraz w prowadzeniu warsztatów rozwiązujących konkretne problemy biznesowe klientów. Zapraszamy do współpracy!

Business Model Design

Chcesz otworzyć nową firmę, wejść na nowy rynek, wprowadzić nowy produkt? Zastanawiasz się od czego zacząć? Właśnie w odpowiedzi na taką problematykę powstało narzędzie zarządzania strategicznego, jakim jest Model Biznesowy. Dzięki niemu szybko można zdiagnozować bieżącą sytuację strategiczną przedsiębiorstwa oraz – co najważniejsze – kompleksowo zaprojektować fundamentalne zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa. Model Biznesowy uwzględnia wszystkie czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę planując rozwój firmy, doskonale pokazuje relacje między nimi oraz czytelnie prezentuje holistyczne spojrzenie na Twoje plany. Nasi eksperci mają olbrzymie doświadczenie w diagnozowaniu aktualnych i projektowaniu nowych Modeli Biznesowych. Zapraszamy do współpracy!

Blue Ocean Strategy

Konkurencja w Twoim segmencie rynku sprawia, że działalność staje się coraz mniej opłacalna? Wojna cenowa trwa na całego, marże spadają, wymagania klientów rosną. Oczywiście wciąż można jeszcze wprowadzić pewne ulepszenia w produkcie czy usłudze, poprawiać terminowość dostaw i udoskonalać proces obsługi klienta, ale czy nie są to działania coraz mniej skuteczne? Pochłaniają one coraz więcej energii, dają coraz mniejsze efekty, a konkurencja i tak szybko je kopiuje. Odpowiedzią na te problemy może być totalna innowacja na poziomie strategicznym! Nasi eksperci nauczą Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o Strategii Błękitnego Oceanu oraz pomogą w zaprojektowaniu naprawdę przełomowej innowacji!

Optymalizacja procesów

Zarządzanie procesowe to paradygmat współczesnego biznesu. W TrainBrain potrafimy spojrzeć na Twoje przedsiębiorstwo przez pryzmat realizowanych przez nie procesów. Nie skupiamy się jedynie na wąskim wycinku Twojej działalności – widzimy Twoich dostawców i partnerów, Twoich pracowników, zasoby fizyczne i niematerialne, w końcu – widzimy Twój produkt lub usługę oraz wartości układające się w łańcuch prowadzący do najważniejszej postaci w całym systemie – Twojego klienta. Nauczymy Cię jak zarządzać procesami w Twojej firmie tak, żeby ich koszty były jak najniższe, a efekt jak najokazalszy!

Implementacja zmian i rozwiązań

W prowadzeniu biznesu nie ma nic pewnego. No, może po za jednym – pewne są zmiany. Pewne jest to, że zmiany wystąpią, że potrzeba radzenia sobie z nimi zastanie nas w najmniej oczekiwanym momencie. Czy można na nie przygotować siebie i całą firmę? Oczywiście, że tak. Budowanie kultury otwartej na zmiany to pasjonujący dział naukowego podejścia do zarządzania, łączący wiedzę z wielu obszarów, m.in.: psychologii, inżynierii zarządzania, innowacji, kierowania zespołem, teorii organizacji itd. Nasi eksperci przeprowadzą dla Ciebie szkolenia z tego zakresu i wspólnie z Tobą oraz Twoim zespołem, wypracują najskuteczniejszy sposób wdrażania zmian i nowych rozwiązań.

Nowe media i technologie w biznesie

Żyjemy w erze błyskawicznie zmieniających się technologii. Co miesiąc dowiadujemy się o nowych urządzeniach mobilnych, nowych oprogramowaniach, odkryciu zastosowania nowych materiałów itd. Część z nich to rozwinięcie dotychczasowych wynalazków, część to przełomowe technologie. Umiejętność ich stosowania oraz wykorzystywania do realizacji celów Twojego przedsiębiorstwa od dawna nie jest już fanaberią. W dzisiejszym świecie musisz uwzględniać nowe technologie i w bieżącej działalności i w planach na przyszłość swojej firmy. Co więcej, odkrycie prawdziwych możliwości tych technologii oraz inteligentne ich stosowanie może dać Ci trwałą przewagę konkurencyjną. Jak dobrać najwłaściwsze technologie do wsparcia rozwoju Twojego biznesu? Jak przewidzieć jakie technologie będą najważniejsze w bliższej i dalszej przyszłości? Zdaj się na nas!

Budowanie i komunikacja marki

Marka to coś zdecydowanie więcej niż tylko logo Twojego przedsiębiorstwa. Marka to swego rodzaju obietnica, którą dajesz klientowi i Twoim partnerom biznesowym. Za pomocą marki pokazujesz jaki jest charakter i osobowość Twojej firmy, mówisz im czego mogą się spodziewać, czego powinni oczekiwać. Budzisz sympatię lub szacunek, budujesz poczucie bezpieczeństwa lub gwarantujesz silne przeżycia we wspólnym podejmowaniu ryzyka. Do zbudowania dobrej marki potrzebne jest bardzo głębokie zrozumienie Twojego biznesu, a także wiedza jak umiejętnie zastosować identyfikację wizualną (logo, kolorystyka, czcionki itd.) oraz strategię komunikacji (hasła, styl i kanały komunikacji itd.) do odwzorowania prawdziwego charakteru i osobowości Twojej firmy.

Kreowanie kultury organizacyjnej

Co stoi za sukcesem najlepszych przedsiębiorstw? Czynników jest wiele, ale jednym z fundamentalnych jest kultura organizacyjna. Składa się na nią wiele elementów – wypadkowa charakterów i osobowości członków zespołu (zwłaszcza liderów), misja i wizja przedsiębiorstwa (to jak jest określona, komunikowana oraz realizowana), zasady wynagradzania, procesy i procedury obowiązujące i realnie działające w firmie itp. itd. Czy istnieje uniwersalna recepta jak zbudować odpowiednią kulturę organizacyjną? Nie. Istnieje za to zestaw zasad i narzędzi, które są niezwykle skuteczne w jej kreowaniu. Nasi eksperci przeszkolą Cię z nich i dobiorą takie narzędzia, które najlepiej będą pasowały do Twojej firmy.

To nie wszystko! Potrzebujesz innego szkolenia lub warsztatu niż te wymienione wyżej? Skontaktuj się z nami i dowiedz się czy możemy Ci pomóc. Przy wielu projektach szkoleniowych, które obejmują złożone zagadnienia zatrudniamy dodatkowych trenerów – ekspertów, z którymi wcześniej współpracowaliśmy.

ROZPOCZNIJ WSPÓŁPRACĘ

Chętnie przygotujemy dla Twojej firmy ofertę dopasowaną do potrzeb branży. Skontaktuj się z nami i rozpocznijmy współpracę! Zadzwoń lub zostaw nam wiadomość e-mail już teraz. 

+48 722 019 061

kontakt@trainbrain.com.pl

Zostaw wiadomość!