SPOTKANIA I WYJAZDY PROFILOWANE

Wyjazdy profilowane, czyli off-site meeting

Wyjazdowe zebrania kadry kierowniczej często kojarzą się ze stratą czasu i raczej towarzyskim wydarzeniem, które ma na celu integrację. Prawda jest jednak taka, że wyjazdy typu off-site, to doskonała okazja na tzw. “Business&Pleasure”, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym i podjęcie się oceny strategii, trendów w branży, sytuacji konkurencyjnej, najważniejszych pracowników lub rozwoju kadry kierowniczej. Wyjazd daje możliwość spojrzenia na sprawy firmowe z zupełnie innej perspektywy i podjęcia się dowolnego tematu, który trzeba przedyskutować.To szansa na zorganizowanie kilku sesji na szczeblu kierowniczym w atmosferze oderwanej od codzienności, które mogą przynieść zadziwiające rezultaty.

Zebrania na miejscu, czyli on-site meeting

Podobnie jak przy wyjazdach poza siedzibę firmy, ale w formie 1-4 godzinnej sesji organizowanej na miejscu w biurze. Dobrze przeprowadzona odprawa to połowa sukcesu i idealna okazja na pracę zespołową przy udziale kadry zarządzającej. Jest to dobre rozwiązanie dla comiesięcznych zebrań o charakterze strategicznym lub cotygodniowych spotkań taktycznych mających na celu przegląd spraw i wskaźników, rozwiązywanie problemów, podjęcie i omówienie decyzji, które decydują o długoterminowym powodzeniu firmy. Jest to z pewnością rozwiązanie tańsze, szybsze i łatwiejsze do zorganizowania, a nawet lepsze przy niektórych tematach, które mogą być poruszane. Takie spotkania pozwalają, także na regularność i rozłożenie omawianych procesów w czasie przypatrując się rozwoju sytuacji.

CO GWARANTUJEMY?

Istnieje szereg potencjalnych problemów, które zagrażają sukcesowi organizowanych spotkań lub wyjazdów typu off-site. Parę błędów może zniweczyć podejmowane starania, a atmosfera współpracy nie będzie sprzyjała efektywnej pracy. Na co trzeba uważać?

Zbyt skomplikowane spotkania

Za wiele zaplanowanych tematów i wypowiedzi przypominających kazania. Całość za bardzo przeładowana informacjami.

Nietrzymanie się agendy

Niby jakiś plan istnieje, ale nikt nie przestrzega czasu, ani nie moderuje przebiegu spotkania, a przez to może panować chaos.

Zbyt atrakcyjny wyjazd

Paradoksalnie nadmiar atrakcji lub wyjazd do egzotycznych krajów działa na kadrę kierowniczą rozpraszająco.

Zapraszanie osób spoza kierownictwa

Dodanie nawet jednego pracownika niższego szczebla lub kogoś z zarządu, będzie stresować lub ograniczać rozmowy.

JAKA JEST W TYM NASZA ROLA?
CO OFERUJEMY?

Zaproś nas do współpracy w roli zewnętrznego koordynatora dyskusji. Posiadamy w zespole doświadczonych moderatorów, którzy wiedzą jak poprowadzić proces grupowy dla kadry kierowniczej, który ma służyć określonemu celowi. Przed przyjazdem poznajemy zasady działania firmy i oferujemy wsparcie w przygotowaniach, a nawet możemy w całości zająć się zorganizowaniem np. wyjazdu. Korzyści, które płyną z wykorzystania zewnętrznego facylitatora, podczas sesji grupowych są takie, że przygotowana do tej roli osoba z zewnątrz potrafi obiektywnie spojrzeć na podejmowane działania, utrzymać spotkanie w ryzach, prowadzić je w odpowiednim kierunku, zadać właściwe pytania, oddzielić ziarno od plew i stanowi wsparcie dla całego zespołu.

KICK-OFF MEETING?

Świetnie sprawdzamy się, również prowadząc kick-off meeting, czyli spotkania inaugurujące/startowe, które rozpoczynają pracę nad projektem. Takie wydarzenie składa się z generowania nowych pomysłów, ustalania ról poszczególnych członków zespołu, określania harmonogramu działań, przewidywania napotkanych wyzwań, ustalania celów projektu i wielu innych etapów. Przygotowujemy cały proces, uzgadniamy szczegóły z klientem i przeprowadzamy zebranie od A do Z, cały czas dbając o utrzymanie zaangażowania całej kadry zarządzającej.

A może... metoda mastermind lub action learning?

Mastermind

Mastermind – to metoda opierająca się na cyklicznych spotkaniach osób znajdujących się na podobnym szczeblu zawodowym, która ma na celu wymianę doświadczeń i wspólne pokonywanie przeciwności. Uczestnicy wzajemnie raportują sobie co osiągnęli, jakie mają plany i co aktualnie stanowi dla nich wyzwanie, po czym następuje burza mózgów, dawanie rad, wzajemne motywowanie się i wszelkiego rodzaju inna pomoc.

Action learning

Action learning – proces edukacyjny, uważany przez wielu za najskuteczniejszy. Organizuje się go w niewielkich grupach, podczas których uczestnicy analizują własne zachowania i doświadczenia w celu ich poprawy. Od tradycyjnych metod nauczania różni się, również tym że uczenie odbywa się przy jednoczesnym działaniu, czyli od razu pracuje się nad treścią pracy, która jest do wykonania, a nie tylko o niej mówi.

W tym, także możesz na nas liczyć.

Wdrażamy obie metody w firmach i uczymy pracowników korzystać z dobrodziejstwa takiego stylu pracy. Oferujemy również możliwość poprowadzenia grup mastermind lub/i action learning na wczesnym etapie wprowadzającym narzędzie.

Korzyści ze współpracy?

Wsparcie w przygotowaniach

Pomagamy przy organizacji wyjazdu, skonstruowaniu agendy spotkania i informujemy jak wdrożyć dowolną metodę.

Moderacja procesu

Prowadzimy spotkania od A do Z dbając o ramy czasowe, tempo pracy, porządek w trakcie dyskusji i motywujemy do wymiany doświadczeń.

Doprowadzenie do sedna

Wyciągamy to co istotne, zadajemy właściwe pytania, kierujemy rozmowy na właściwe tory w celu osiągnięcia zamierzonych celów.

Podniesienie zaangażowania

Nasza obecność i sposób komunikowania się z kierownictwem odświeża atmosferę, mobilizuje do pracy, obliguje do myślenia zespołowego.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Nie wszystko wydaje się zrozumiałe? Masz pomysł na inną formę spotkania lub wyjazdu? Zadzwoń lub zostaw nam wiadomość, a z chęcią podzielimy się naszym doświadczeniem. Nasza oferta jest doskonałym przykładem tego, że nie ma problemów których nie da się rozwiązać ani wyzwań, którym nie da się sprostać.

ZADZWOŃ: +48 722 019 061

ZOSTAW WIADOMOŚĆ: kontakt@trainbrain.com.pl