Szkolenia i coaching dla firm – ICF

W dużych i rozwiniętych miastach, takich jak Warszawa czy Poznań, odpowiednie kwalifikacje oraz nietuzinkowa osobowość dają nam szanse na osiągnięcie wielu sukcesów w życiu zawodowym. Imponująca ilość ofert pracy czyni te rynki wyjątkowo atrakcyjnymi dla potencjalnych pracowników. Nic więc dziwnego, że zarówno w Warszawie, jak i w Poznaniu każdego roku pojawia się wiele młodych i ambitnych osób, gotowych na przyszłe wyzwania i otwarcie nowego rozdziału w swoim życiu. Często jednak, mimo potencjału i umiejętności, napotykamy na naszej drodze przeszkody, uniemożliwiające dalszy rozwój osobisty i zawodowy. W dążeniu do celu jednak liczy się przede wszystkim samozaparcie oraz zaangażowanie. Nawet przy naszych wewnętrznych blokadach oraz barierach, należy pozostać wytrwałym i zdecydowanie kroczyć do przodu. Odkrycie własnego potencjału i umiejętne wykorzystywanie swoich predyspozycji nie jest jednak łatwym zadaniem. Aby pomóc sobie w osiągnięciu zamierzonych przez siebie celów, warto zatem zdecydować się na praktyczne i pomocne szkolenie lub proces jakim jest coaching biznesowy. Szkolenia dla firm i dla osób prywatnych, prowadzone przez profesjonalistów, oprócz nauki nowych umiejętności są również pomocne zarówno w poznawaniu swoich mocnych stron, jak i w pokonywaniu słabości. W pracy indywidualnej, dzięki coachingowi i owocnym spotkaniom z coachem wszystkie niepewne osoby, w których drzemie ogromny potencjał, mogą zrobić pewny krok naprzód i piąć się w górę.

Rola i znaczenie coachingu i szkoleń

Coaching, jako ważny dla naszego rozwoju to proces, który przykładowo ma na celu zwiększanie efektywności, polepszenie efektów działania oraz pomoc zrozumieniu swoich potrzeb i obraniu danej ścieżki. Natomiast podczas szkoleń,  trener dopasowuje swój materiał szkoleniowy, do uczestników, oferuje doradztwo indywidualnie  i pomaga  uczestnikom w maksymalizacji potencjału, zarówno tego osobistego, jak i zawodowego. W przypadku pracy indywidualnej – coach, dzięki zdobytemu doświadczeniu i wiedzy, pomaga odkrywać nowe rozwiązania i pomysły. Wszystko staje się dużo prostsze, a droga do celu jest bardziej klarowna. Aby mieć pewność co do jakości szkolenia, warto zdecydować się na firmę szkoleniową, która posiada standardy usług szkoleniowych np. SUS 2.0, certyfikację nadawaną przez niezależną organizację DEKRA. Wybierając firmę, która oferuje usługi coachingowe dla firm, wybieramy taką, która stosuje kodeks etyczny ICF oraz akredytowanych coachów ICF.

Ogromna ilość kryteriów do spełnienia, zanim otrzyma się akredytację ICF czyni ją niezwykle pożądaną, a szkolenia prowadzone przez firmę z akredytacją np. SUS 2.0 gwarantują sukcesywną współpracę, dogłębną analizę oraz odnalezienie wielu nowych rozwiązań dzięki umiejętnościom trenera.

Rozwijając temat, ICF jako największa ogólnoświatowa organizacja reprezentującą coachów, posiada również dopracowany kodeks, w którym wyraźnie ustalone są standardy etycznego postępowania. Obszary, których dotyczy kodeks ICF, odnoszą się do ogólnego obrazu profesjonalnego postępowania coacha, unikania konfliktu interesów, odpowiedniego zachowania wobec klienta, a także prywatności i poufności podczas wszystkich sesji coachingowych. Firma szkoleniowa stosująca się do zasad ICF jest zatem przedsiębiorstwem, dzięki któremu nastąpić mogą ogromne zmiany w organizacji i w postawach pracowników, a przyjęte wartości gwarantują wysoką jakość przeprowadzanych procesów coachingowych oraz kompleksową i poufną współpracę.

Coaching lub szkolenia to pierwszy krok do sukcesu

Stale przyspieszające tempo naszego życia sprawia, że łatwo jest się zgubić, stracić motywację i przepuścić wiele nadarzających się okazji. Wiele codziennych wyzwań w pracy oraz w domu, które czekają nas każdego dnia, sprawia, że tracimy wiarę w siebie i nie możemy dostrzec powodów do dalszej walki. Odszukanie swojej siły i energii do pracy nad sobą jest w takim wypadku konieczne i pozwala na skupienie się na tym, co dla nas najważniejsze. Indywidualnie dobrana tematyka sesji coachingowej umożliwia dalsze, efektywne działanie oraz dogłębne poznanie siebie, swoich szans oraz zagrożeń.

Z kolei szkolenia dla firm pozwalają na usprawnienie komunikacji całego zespołu i zwiększanie jego efektywności, szukanie motywacji do dalszego działania, i na przykład przeanalizowanie najważniejszych  wartości to wszystko powinna zapewniać profesjonalna firma szkoleniowa. Aby poznać swoje możliwości oraz ogromne szanse w osiąganiu wyznaczonych przez siebie celów, wystarczy tylko skorzystać z tej możliwości. Wszystko, czego potrzebujemy wybierając firmę szkoleniową, mamy cały czas przed oczami. Ważne jest podjęcie odpowiednich kroków, które pomogą nam w zmianach na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − 3 =

Zostaw wiadomość!