KATALOG SZKOLEŃ OTWARTYCH

WSZYSTKIE
UMIEJĘTNOŚCI
SPOŁECZNE
UMIEJĘTNOŚCI
KOMUNIKACYJNE
UMIEJĘTNOŚCI
ORGANIZACYJNE
UMIEJĘTNOŚCI
DOT. UCZENIA SIĘ
UMIEJĘTNOŚCI DOT.
KREOWANIA ROZWIĄZAŃ
UMIEJĘTNOŚCI DOT.
SAMOREALIZACJI
Multi Language Dynamics
Swobodna nauka języków według strategii poliglotów
Idea
Kursów języków obcych można znaleźć w Polsce mnóstwo. Aplikacje pomagające w nauce języków są też dostępne w Internecie i często nie wymagają żadnej inwestycji finansowej. Jednak kursy i aplikacje nie uderzają w kluczowy problem. Po co zakuwać gramatykę i słownictwo, kiedy prawdziwa biegłość językowa opiera się na nawykach, motywacji i odpowiednim nastawieniu?
Dla kogo?
Program tego szkolenia powstał dla tych, którzy chcą usamodzielnić się w nauce języków obcych. Jeśli chcesz uzyskać szybsze rezultaty, to dobrze trafiłeś. Poznaj metody, które są stosowane przez poliglotów, którzy w rekordowym czasie przyswajają nowe języki. Jeden z nich poprowadzi właśnie to szkolenie.
847
Public Speaking Pro
Profesjonalne wystąpienia publiczne w zasięgu ręki
Idea
„Przemówienia publiczne są jak gra na instrumencie, muzyka musi płynąć prosto z głębi Twojego serca”. Sprawimy, że pokochasz swoją publikę jak Luciano Pavarotti. Poznasz sposoby na to, jak skończyć ze stresem i skutecznie docierać do osób, które Cię słuchają. Dowiesz się, jak nawiązywać wyjątkową więź z ludźmi, do których przemawiasz.
Dla kogo?
Public Speaking Pro kierowane jest do wszystkich tych, którzy mają coś do powiedzenia. Bez względu na rozmiar i specyfikę Twojej publiki, istnieją uniwersalne zasady wystąpień publicznych, dzięki którym możesz zdobyć posłuch wśród Twoich odbiorców. Jeśli chcesz zdawać rzeczowe raporty, opowiadać porywające historie, uczyć i inspirować innych - to szkolenie jest dla Ciebie.
1487
Career Strategy Planning
Świadome zarządzanie rozwojem zawodowym
Idea
Każdy z nas potrzebuje źródła utrzymania i spełnienia. Może mamy w głowie wizję wymarzonej pracy, ale jakie kroki podjąć, aby zacząć się do niej zbliżać? Trudno liczyć na to, że stanowisko, którego pragniemy, spadnie nam z nieba. Lepiej wyposażyć się w zestaw użytecznej wiedzy, narzędzi i umiejętności, które rozwieją tajemnice działania rynku pracy i pomogą nam znaleźć na nim miejsce.
Dla kogo?
Szkolenie Career Strategy Planning kierowane jest do tych, którzy chcą polepszyć swoją sytuację zawodową. Jeśli chcesz znaleźć jak najlepszą pierwszą pracę albo Twoja obecna praca nie pozostawia Ci już żadnego miejsca do rozwoju - skorzystasz z wiedzy na temat świadomego i skutecznego tworzenia ścieżki kariery. Przy okazji odkryjesz swoje atuty rynkowe, które możesz przedstawić potencjalnym pracodawcom i kontrahentom.
647
Design Thinking Workshop
Tworzenie innowacyjnych rozwiązań zorientowanych na użytkownika
Idea
Górnolotne pomysły trudno jest przekuć na praktykę. Myślenie projektowe odpowiada na te potrzeby. Metodologia design thinking pozwala znaleźć balans pomiędzy tym, co unikalne, a tym, co użyteczne. To jedna z najszybszych metod na przebycie drogi od mglistej idei po działającą wstępną wersję projektu, korzystając ze zdolności i doświadczeń interdyscyplinarnego zespołu.
Dla kogo?
Warsztat Design Thinking Workshop kierowany jest do osób, które chcą stworzyć coś innowacyjnego Jeśli masz pomysł na nowy produkt, usługę lub przedsięwzięcie, metodologia design thinking pomoże Ci zbadać, czy Twój pomysł jest praktyczny, czy znajdzie odpowiednie grono odbiorców i jak najlepiej go wdrożyć. To wydarzenie szczególnie polecamy osobom zainteresowanym szeroko pojętą przedsiębiorczością.
1487
Body Language Master
Komunikacja niewerbalna na zaawansowanym poziomie
Idea
Wszyscy uczymy się uważnie dobierać słowa i słuchać słów innych, by zapewnić sobie skuteczny przekaz i zrozumienie drugiej strony. Jednak wiadomości werbalne to nie wszystko... mowa ciała to kluczowy element codziennej komunikacji, a jej skuteczne rozpoznawanie i stosowanie otworzy przed Tobą nowe możliwości.
Dla kogo?
Jeśli masz wrażenie, że umykają Ci ważne niewerbalne komunikaty lub Twoja mowa ciała jest niespójna z Twoimi słowami, u nas możesz nadrobić zaległości. To także szkolenie dla wszystkich, którzy na co dzień pracują z ludźmi - sprzedawców, lekarzy, prawników, nauczycieli. Jako osoba spotykająca się twarzą w twarz z klientami możesz zwiększyć swoją siłę przekonywania.
1487
Professional Business Networking
Tworzenie rozbudowanej sieci relacji w praktyce
Idea
Nawet jeśli chcielibyśmy, żeby było inaczej, nie wszystkie zasoby są zawsze w zasięgu ręki. Mamy o wiele większą szansę zdobyć to, czego potrzebujemy, jeśli skorzystamy z naszej sieci kontaktów. Jednak kontakty biznesowe nie są czymś, co się po prostu ma - trzeba je zdobyć i odpowiednio o nie dbać. Dzięki szkoleniu nauczysz się, jak tworzyć takie relacje zawodowe, aby obie strony zawsze zyskiwały to, na czym im zależy.
Dla kogo?
Dzięki szerokiemu zakresowi zagadnień poruszanych na tym szkoleniu z pewnością nauczysz się skutecznego budowania i utrzymywania relacji. Bez względu na poziom doświadczenia i skalę działań, jeśli chcesz nawiązać kontakt z nowymi partnerami biznesowymi, nie marnując ich i swojego czasu, to jesteś we właściwym miejscu.
847
Practical Marketing Workshop
Sprawdzone biznesowe strategie marketingowe, krok po kroku.
Idea
Marketing jest dziś często niewłaściwie rozumiany. Zazwyczaj utożsamia się tę dziedzinę biznesu z handlowymi sztuczkami, które w jak najkrótszym czasie maksymalizują zysk, albo z pięknymi, ale pełnymi przesady i fałszu reklamowymi obrazkami. Marketing jest jednak czymś innym, o czym możesz dowiedzieć się w trakcie organizowanych kursów i szkoleń. To sposób myślenia o tym, jak najlepiej zaspokoić istniejące potrzeby.
Dla kogo?
Szkolenie w Poznaniu, czyli Practical Marketing Workshop przeznaczone jest dla każdego, kto na co dzień pracuje nad rozwojem produktów, usług lub dowolnych przedsięwzięć (w tym niekomercyjnych) i ich komunikacją. Bez względu na to, czy jesteś specjalistą w dużej organizacji, managerem, przedsiębiorcą, start-upowcem, twórcą internetowym, skorzystasz z wiedzy i ćwiczeń podczas szkolenia.
1487
Emotional Intelligence Training
Opanowanie emocji ponad samym sobą
Idea
Są takie umiejętności, które powinny być punktem obowiązkowym edukacji szkolnej, a jednak zostały pominięte. Jedną z nich jest inteligencja emocjonalna, czyli zdolność rozpoznawania, kontrolowania i wzbudzania emocji. Każdy z nas powinien wiedzieć, jakie emocje nami kierują i jak sprawić, by działały na naszą korzyść. Dzięki inteligencji emocjonalnej przestaniesz martwić się brakiem motywacji i impulsywnym działaniem.
Dla kogo?
Emotional Intelligence Training przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy do tej pory pozwalali, by nieposkromione emocje rządziły ich życiem. Brak równowagi emocjonalnej i zrozumienia własnych uczuć często prowadzi do działania na własną szkodę, odwlekania ważnych decyzji i pogorszenia relacji z innymi ludźmi.
847
Multi Language Dynamics
Swobodna nauka języków według strategii poliglotów
Idea
Kursów języków obcych można znaleźć w Polsce mnóstwo. Aplikacje pomagające w nauce języków są też dostępne w Internecie i często nie wymagają żadnej inwestycji finansowej. Jednak kursy i aplikacje nie uderzają w kluczowy problem. Po co zakuwać gramatykę i słownictwo, kiedy prawdziwa biegłość językowa opiera się na nawykach, motywacji i odpowiednim nastawieniu?
Dla kogo?
Program tego szkolenia powstał dla tych, którzy chcą usamodzielnić się w nauce języków obcych. Jeśli chcesz uzyskać szybsze rezultaty, to dobrze trafiłeś. Poznaj metody, które są stosowane przez poliglotów, którzy w rekordowym czasie przyswajają nowe języki. Jeden z nich poprowadzi właśnie to szkolenie.
847
Advanced Team Building Training
Skuteczna praca w zespole dla najlepszych
Idea
Niewiele jest osób, które pracują zupełnie samodzielnie. Większość z nas jest członkiem przynajmniej jednego zespołu; może być nim firma, organizacja non-profit czy nawet własna rodzina. Celem naszego szkolenia jest dać Ci zestaw najbardziej kluczowych narzędzi, dzięki którym praca zespołowa stanie się dla Ciebie źródłem satysfakcji i rezultatów.
Dla kogo?
Szkolenie Advanced Team Building Training stworzyliśmy z myślą o osobach, które na co dzień pracują w zespole lub są liderami w grupie. Ludzie z różnych szczebli drabinki organizacyjnej, od ‘szeregowego’ pracownika aż po kadrę menadżerską, wyniosą z naszego programu nowe umiejętności, wiedzę i motywację do tworzenia sprawnych i skutecznych zespołów.
847
Time Management Expert
Holistyczne zarządzanie czasem i organizacja życia
Idea
Nigdy wcześniej nie żyliśmy w rzeczywistości, w której nasz czas był tak rozchwytywany. Bardziej niż kiedykolwiek czujemy potrzebę, by każdą cenną chwilę wykorzystać na to, co da nam sukces i szczęście. Dlatego tak kluczowa jest umiejętność analizowania i planowania swojego czasu i swoich zadań. Nie tylko po to, by być produktywnym, ale by po latach niczego nie żałować.
Dla kogo?
Time Management Expert przeznaczony jest dla tych, którzy chcą zrozumieć, jak lepiej korzystać ze swojego czasu. Może jesteś studentką, która chce produktywnie spędzić każdy dzień, a może menadżerem, który chce upewnić się, że czas jego zespołu jest wykorzystywany do maksimum. Jeśli liczy się dla Ciebie maksymalne wykorzystanie potencjału w Twoich rękach, to szkolenie jest dla Ciebie.
847

Pełen proces edukacyjny

U nas zaczynasz swoją edukację jeszcze przed szkoleniem. Zaskoczony? Przed spotkaniem na sali szkoleniowej otrzymasz od nas zestaw narzędzi i/lub zadań, które mają na celu przygotować Cię do tego, co będziemy ćwiczyć już na warsztacie. Jeśli chcielibyśmy przyrównać warsztat do pracy na polu, to pole najpierw trzeba zaorać, zanim zaczniemy je zasiewać.


Na starcie otrzymasz też od nas ankietę przedszkoleniową, w której otrzymasz możliwość zasygnalizowania swoich oczekiwań. W ten sposób dostosujemy program do Twoich możliwości i dowiemy się w jaki sposób możemy Tobie pomóc.


W trakcie warsztatu zaprojektujemy Twój Indywidualny Plan Działania, który będziesz realizować przez następne 3-6 miesięcy po szkoleniu. Będzie to dla Ciebie swoisty drogowskaz zapewniający oczekiwane efekty szkoleniowe.


To nie koniec! Po jednym lub dwóch intensywnych dniach warsztatowych w ciągu 3 miesięcy czeka na Ciebie sesja ewaluacyjna z trenerem, podczas której wspólnie podsumujecie wszystko, co udało Ci się do tej pory osiągnąć. Będzie to okazja na otrzymanie dodatkowych wskazówek i z pewnością kop motywacyjny, bo zobaczysz jak do tej pory poradzili sobie inni uczestnicy warsztatu.


Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? W projektowaniu procesu szkoleniowego korzystamy po części z modelu Kirkpatricka wzbogaconego o model 70-20-10 i SEB. Dowiedz się więcej klikając w poniższy button.

Dlaczego warto nam zaufać?

Jesteśmy sprawdzoną placówką szkoleniową z serca Wielkopolski wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym 2.30/00257/2017. Jesteśmy akredytowani przez niezależną instytucją DEKRA Certification w standardzie SUS 2.0 (Standard Usług Szkoleniowych 2.0). Ponadto, należymy do Polskiej Izby Firm Szkoleniowych i pracujemy przestrzegając kodeks dobrych praktyk tej organizacji. Podlegamy regularnym audytom zewnętrznym, a nasi trenerzy są zobowiązani do brania udziału superwizjach, podnoszących ich kwalifikacje. W praktyce już bardziej nie da się nas zweryfikować, niż tylko osobiście! :)

Formuła szkoleń otwartych - krok po kroku

Szkolenia otwarte, które organizujemy w TrainBrain, działają inaczej niż kiedykolwiek wcześniej i gdziekolwiek indziej. Przykładowo, póki nie zbierze się grupa nie mamy ustalonych dat na szkolenia! Zaskoczony? Wszystko opisaliśmy poniżej. Dla nas Twój udział w szkoleniu to proces edukacyjny, nie tylko jednorazowe doświadczenie. Oczywiście, po zapisaniu się na szkolenie o wszystkim pamiętamy za Ciebie i regularnie Ci przypominamy, o tym na jakim etapie jesteśmy – w dowolnej formie mailowej lub smsowej.

Krok 1: Zapisujesz się na wybrane szkolenie otwarte
Wybierasz z katalogu szkoleń otwartych interesującą Cię pozycję. Poznajesz wszystkie korzyści płynące z udziału, po czym jeśli wszystko Ci odpowiada, to wpłacasz pieniądze przy pomocy koszyka zakupowego i czekasz na kontakt z naszej strony. Szkolenie jest dla Ciebie za drogie? Wychodzimy Ci naprzeciw, ROZWIŃ WIĘCEJ.

Po pierwsze istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty. W takim wypadku, wybierz w koszyku zakupowym płatność przelewem i skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, a do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie.

Po drugie pamiętaj o tym, że szkolenia możesz sfinansować sobie całościowo lub częściowo z Urzędu Pracy lub poprosić oto Twojego pracodawcę. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie, skontaktuj się z nami.

Po trzecie możesz skorzystać z licznych zniżek, które oferujemy np. dla studentów, osób niepełnosprawnych lub kiedy nas dalej polecasz innym. Są one dostępne TUTAJ.  Zobacz czy kwalifikujesz się, żeby z którejś skorzystać.

Krok 2: Informujemy Cię o stanie zapisanych osób
Jak tylko zbierze się minimalna liczba osób, wtedy ustalamy z Tobą i innymi uczestnikami datę wybranego szkolenia. Nie ma obawy, że coś nie będzie Ci pasować – grupy są małe, a terminy proponujemy z wyprzedzeniem 2-3 miesięcy do przodu. Demokratycznie wraz z innymi głosujesz za terminem (do wyboru weekendy lub tydzień roboczy), w którym odbędzie się szkolenie. Standardowo szkolenie odbywa się w Poznaniu, ale jeśli zbierze się grupa, to zorganizujemy je np. w Warszawie lub innym dowolnym miejscu Polski. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? ROZWIŃ WIĘCEJ.

Płacenie za szkolenie nie wiedząc, kiedy się ono odbędzie może wydawać się trudne do zrozumienia. Przygotowaliśmy dla Ciebie osiem powodów, dla których możesz nam zaufać.

Po pierwsze chcemy, żebyś wiedział że wpłacone środki są z nami cały czas bezpieczne i możesz w każdym momencie zażądać ich zwrotu, aż do momentu kiedy zostanie ustalony termin wydarzenia.

Po drugie taki sposób organizacji powoduje, że każdy kto chce wziąć udział w warsztacie ma na to szansę, a z góry narzucony termin nie ogranicza nikogo w kwestii decyzji o wzięciu udziału.

Po trzecie masz pewność, że po ogłoszeniu daty szkolenie nie będzie odwołane, bo w końcu zebrała się już minimalna liczba uczestników. Ewentualnie zastrzegamy sobie prawo do odwołania w wyjątkowych sytuacjach typu wypadek lub choroba trenera.

Po czwarte Twój rozwój nie zaczyna się na sali szkoleniowej, a znacznie wcześniej. Otrzymasz od nas zestaw narzędzi i/lub zadań, które mają na celu przygotować Cię do spotkania z trenerem i innymi na miejscu. Zapisując się dużo wcześniej, masz więcej czasu na przygotowanie.

Po piąte jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie. W każdym momencie możesz do nas zadzwonić, napisać maila lub zostawić wiadomość na Facebooku. Pomożemy, rozwiejemy Twoje wątpliwości i zrobimy wszystko, żebyś był zadowolony. Nie odsyłamy do zbędnych formularzy ani nie mamy automatycznej sekretarki – zawsze masz kontakt z kimś z naszego zespołu na bieżąco.

Po szóste zapisując się zawczasu masz taniej! Po ustaleniu terminu, kiedy szkolenie się odbędzie cena wzrasta i osoby, które się dopisują nie mają już tych samych warunków, co grupa startowa.

Po siódme istnieje w ten sposób szansa, że zorganizujemy szkolenie w innym mieście niż standardowo Poznań, gdzie stacjonujemy. Nigdy nie jest to kosztem osób, które chcą wziąć udział w szkoleniu na terenie Poznania, wtedy po prostu równolegle powstają dwie grupy np. jedna w Poznaniu, a druga w Warszawie.

Po ósme wszystkie zasady współpracy między nami są jasne i otwarte. Zawsze staramy się iść na rękę naszym klientom, bo wiemy że to opinia decyduje o naszej przyszłości. Gramy w otwarte karty i cały czas jesteśmy otwarci na Twoje sugestie.

Krok 3: Otrzymujesz materiały startowe
Po ogłoszeniu daty szkolenia otrzymujesz od nas zestaw narzędzi i/lub zadań do wykonania lub przetestowania przed wydarzeniem. Ponadto, przesyłamy Ci link do ankiety przedszkoleniowej przy pomocy, której poznamy Twoje potrzeby. O wszystkim oczywiście informujemy Cię na bieżąco.

Na tym etapie, jeśli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe, to pomagamy Ci w formie mailowej. Otrzymujesz od nas dodatkowe wskazówki, materiały i ćwiczenia.

Krok 4: Spotykamy się na szkoleniu
Odbywa się intensywne szkolenie, czyli wspólnie spędzamy czas na sali szkoleniowej (lub gdzie indziej wedle zamysłu trenera). Szkolenie w zależności od wybranego trwa jeden lub dwa dni.

Razem z innymi tworzysz dla siebie Indywidualny Plan Działania (IPD), który będziesz realizować po szkoleniu. Na końcu otrzymujesz od nas certyfikat i wypełniasz ankietę ewaluacyjną.

Krok 5: Follow-up po 1 miesiącu
Po szkoleniu oczywiście realizujesz swój Indywidualny Plan Działania (IPD), żeby wdrożyć wszystko, czego się nauczyłeś. Planowo po miesiącu otrzymujesz od nas dodatkowe wsparcie. Napiszemy Ci maila i zapytamy Cię, czego potrzebujesz oraz jak możemy Cię na tym wczesnym etapie jeszcze wesprzeć. Będziesz miał do dyspozycji rozmowę z trenerem lub jeden z naszych konsultantów przygotuje dla Ciebie dodatkowe wskazówki mające pomóc Ci w rozwoju wybranych kompetencji.

Krok 6: Follow-up po 3 miesiącach
Tym razem spotykamy się online w maleńkich grupach, w których wraz z trenerem omawiasz postępy i pierwsze efekty Indywidualnego Planu Działania (IPD). To idealny moment na podsumowanie pierwszych kroków, podzielenie się spostrzeżeniami z innymi i pewnego rodzaju motywacja, bo w końcu… trzeba na tym spotkaniu zaprezentować, co się zrobiło?

Krok 7: Początek lub koniec naszej wspólnej przygody
Jeśli do tej pory coś poszło nie tak, to podchodzimy do Twojego rozwoju już indywidualnie, oferując Ci dodatkową pomoc w postaci np. sesji coachingowych lub mentoringowych. Nie chcemy Cię zostawiać bez oczekiwanych efektów, dlatego wspólnie pomyślimy nad tym, jak dalej moglibyśmy Ci pomóc. Ostatecznie, każdy osiąga swój zamierzony cel i być może niebawem znów się zobaczymy?

Zobacz jak było wcześniej

W ciągu ostatnich lat zorganizowaliśmy po prostu zbyt dużo szkoleń i warsztatów, żeby dało się to wszystko opisać słowami! W naszej galerii dostępnej na facebooku zobaczysz mnóstwo zdjęć, które pokazują jak się wspólnie razem bawiliśmy i rozwijaliśmy we wcześniejszych latach. Nasze zdjęcia wrzucamy na bieżąco!

2014

2015

2016

2017

Nasze osiągnięcia

oceniło nasze szkolenia na min. 8/10 pkt.
osób szkoliło się dotychczas razem z nami.
godzin wspólnie spędziliśmy na sali.
mamy wartościowych warsztatów do wyboru.
_DSC2592_sm

Nie owijając w bawełnę cenimy sobie rozmowę z każdym naszym potencjalnym klientem. Śmiało chwyć za telefon i zadzwoń do nas, kiedy chcesz – a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, rozwiejemy wątpliwości, zaproponujemy najlepsze rozwiązanie lub powiemy Ci więcej na temat naszej oferty.

ZADZWOŃ TERAZ

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
+48 790 477 705
(dni robocze od 9.00 do 20.00)
lub napisz na kontakt@trainbrain.com.pl

Zostaw wiadomość!