Filozofia naszej pracy jako trenerów ani wartości, które wyznajemy, nie pozwalają nam oferować naszym klientom gotowych rozwiązań. Naszym zdaniem szkolenie zamknięte powinno być adresowane do konkretnej grupy uczestników lub przynajmniej adaptowane do potrzeb organizacji i oczekiwań interesariuszy. Nie jesteśmy zwolennikami programów szkoleniowych typu kopiuj/wklej. Niemniej, na prośbę naszych partnerów biznesowych stworzyliśmy podglądowy wykaz tematów szkoleniowych, z którymi najczęściej pracujemy.
Zarządzanie stresem i odnawianie energii życiowej
Nazwa tematu szkoleniowego
Zarządzanie stresem i odnawianie energii życiowej
Opis zagadnienia
Wszyscy doświadczamy stresu - towarzyszy nam on na każdym kroku, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Stres zasadniczo wpływa na Twoją efektywność w pracy. W najlepszym wypadku jest on zdrowym wyzwaniem, sprawdza odwagę i sprzyja rozwojowi - innymi słowy: działa nawet motywująco. W najgorszym wypadku stres pozbawia energii i może koniec końców prowadzić do wypalenia zawodowego.
Trzeba pamiętać, że na dłuższą metę stres zawsze działa na nas destruktywnie i jeśli nie umiemy nad nim zapanować, to może nam zaszkodzić.
Nadmiar obowiązków, pośpiech, coraz większy lęk o zdrowie i pracę w czasach popandemicznych, czy trudne relacje z innymi ludźmi to najczęstsze powody trwałego stresu. Umiejętne zarządzanie stresem jest kluczem do stabilnej efektywności, który wyzwala energię i motywację do wykonywanych zadań. Chodzi o to, by bez względu na to, czy poziom doświadczanego stresu jest zdrowy, czy szkodliwy żyć spokojnie, mieć dużo energii, umieć się odprężać i sprawować kontrolę nad swoim życiem.
Stan relaksu, o ile umiemy go osiągnąć, istotnie wpływa na naszą wydajność. Naucz się zarówno prostych, jak i tych mniej oczywistych technik aktywnego zarządzania stresem. Bądźmy zrelaksowani i efektywni w tym, co robimy. Nauczmy się pracować z dystresem i eustresem, a także wypracujmy korzystne dla nas strategie na radzenie sobie z nim.
Korzyści edukacyjne
poznanie różnorodnych technik zarządzania własnym stresem,
otrzymanie praktycznych wskazówek do komunikacji w stresujących sytuacjach,
przygotowywanie własnych, indywidualnych strategii i modeli postępowania w stresie,
zbudowanie zasobów do kreatywnego i efektywnego funkcjonowania w obliczu stresu.
nauka rozpoznawania granic, kiedy stres zwiększa własne możliwości, a kiedy staje się wrogiem,
Zakres przykładowych treści
- stres w codziennym życiu zawodowym człowieka,
- przekonania i nastawienie, a doświadczanie i skutki stresu,
- wpływ naszych reakcji na NIEszkodliwość stresu,
- ćwiczenia i narzędzia odstresowujące, modele i mechanizmy reakcji w sytuacjach stresowych i zwyczajnych,