Aldona Kłobska

Erickson Professional Coach, Trenerka biznesu, Facylitator, Konsultant Insights® Discovery, CSR Spiker

certyfikacje: #Insights® Discovery# Situational Self Leadership Ken Blanchard# Trener i superwizor przywództwa systemowego SPOCO®

Otrzymałam akredytację Insights® Discovery w Polsce i zagranicą w wersji polskiej i angielskiej.

Współproducent Festiwalu filmów odpowiedzialnych
www.17celow.pl.

Festiwal służy promowaniu Zrównoważonego rozwoju i celów agendy 2030 ustanowionej przez ONZ. Od 7 lat współtworzę scenariusz, znajduje partnerów oraz prowadzę jako moderatorka, trenerka, spiker festiwal oraz wydarzenia wokół festiwalu.

Prowadzę firmę Lokomotywacja zajmującą się rozwojem pracowników w małej skali, której motto przewodnie to „Polubisz poniedziałki”. To z czego szczególnie się specjalizuje, to, korzystanie z różnych ról w zależności od potrzeb klienta. Mogę szkolić z kompetencji, mogę facylitować grupy w określonym celu, mogę coachować zwykle w procesach indywidualnych czy konsultować decyzje, podejście czy wprowadzanie zmian w strategii czy narzędzi.
Należę do społeczności EI-SPOCO-społeczności trenerów i coachów.

Dzięki tej społeczności dowiedziałam się od środka czym jest zrównoważone podejście do biznesu oraz, że można płacić różnymi walutami nie tylko pieniądzem.

DOŚWIADCZENIE:

Jako coach mam za sobą 800H coachingu w tym coaching sprzedaży;
Na sali szkoleniowej spędziłam 10 000 H;
Jako facylitator zrealizowałam projekty obejmujące 140H;

Najczęściej facylituje wprowadzanie nowych modeli, procesów wewnątrz dużych organizacji, które wymagają zaangażowania każdego członka zespołu. Ostatnia facylitacja to stworzenie modelu pracy hybrydowej, który uwzględnia potrzeby pracowników, zespołów oraz ramy organizacji. Posiadam ponad 22-letnie doświadczenie sprzedażowe.
Pracowałam przez 7 lat jako przedstawiciel medyczny w firmie Eli Lilly, następnie 6 lat jako trener i coach w terenie z przedstawicielami firmy farmaceutycznej. Kolejne 3 lata realizowałam się jako menadżer d/s rozwoju. Opracowywałam politykę szkoleniową dla całego oddziału polskiego oraz krajów bałtyckich.

Prowadzę szkolenia w języku polskim oraz angielskim (C1).

Oto wybrane tematy szkoleń w języku angielskim:

 • Insights® Discovery for sales representatives;
 • Change management-for area sales managers;
 • Provider interaction model – as a new sales model in Eli Lilly for all affiliates Romania and Bulgaria;
 • Insights communication for Buddy project for CEE countries for IKEA;
 • Train the trainers, new marketing campaign for FamiCord Group PBKM for managers in EU countries.

Od początku 2020 roku prowadzę klub lidera dla właścicieli i osób zarządzających małymi i średnimi firmami w wersji stacjonarnej lub on-line, którego celem jest rozwój umiejętności liderskich oraz wspólne wymiana doświadczeń.

Uczestniczyłam jako mentorka w Akademii Przywództwa Jacka Santorskiego dla Liderów Oświaty. Prowadziłam 2 dyrektorów szkoły pomagając wprowadzić narzędzia, które były tematem Akademii Przywództwa w życie.

Pracowałam jako konsultant, trenerka w Sandler Training Polska zdobywając własnych klientów na szkolenie z metody Sandlera. Pracowałam jako HR biznes partner w firmie Elanco (firmie weterynaryjnej) dla 9 krajów Bliskiego Wschodu.

Przykładowe studium przypadku:

Dlaczego lubię najbardziej wykorzystywać Insights® Discovery?

Pracowałam dla organizacji w której każdy pracownik otrzymał swój profil i w zależności od funkcji miał dedykowane szkolenie w tym zakresie.

Narzędzie pomogło zmienić i dostosować komunikację co najmniej do 4 stylów funkcjonowania klientów. Dzięki takiemu fundamentowi wprowadziłam nową kulturę organizacji nastawioną na klienta. Klienci byli również szkoleni z zakresu komunikacji z pacjentem -ten cykl szkoleń spowodował wzrost percepcji firmy jako brandu dającemu najwyższy serwis dla klientów (z 7 miejsca na 3cie).

Sukcesem był również wzrost sprzedaży o 15% w skali roku.

Dwa zespoły pracują w rozproszonych lokalizacjach, co powoduje komunikację opartą o maile, czasem telekonferencje. Zaczęły pojawiać się konflikty i współpraca się pogarszała. Po szkoleniu Insights Discovery uczestnicy poznali się od strony typologii osobowości. Wzrosła współpraca i komfort pracy. Managerowie mieli „mniej pożarów do gaszenia”.

Mała firma sprzedająca eventy oraz gadżety z ugruntowaną pozycją na rynku. Szefowie jednak zauważyli, że firma nie rozwija się tylko kontynuuje długoterminowe kontrakty, relacje. Szefom zależało na rozwoju, na nowych kontraktach, a konsultanci bazowali na swoich stałych klientach. Wybrani stali klienci to był określona grupa typów osobowości. Po szkoleniu Insights Discovery – konsultanci zmienili oferty korzystając z 4 różnych języków, dzięki temu poszerzyli bazę swoich klientów. Rozwinęli również sposób komunikacji z tymi typami, których do tej pory skazywali na „to nie jest dla mnie klient.

WYKSZTAŁCENIE:

Fizjoterapia na poznańskiej AWF,
Business English-studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Języków Obcych,
Absolwentka Erickson College International-The Arts and Science of coaching,
Ukończyłam Szkołę Trenerów,
Szkołę Facylitatorów, Facylitację on-line -Wszechnica UJ,
Ukończyłam Integralne studium rozwoju dla liderów i trenerów oparte o podejście NVC (Porozumienie bez przemocy),
Ukończyłam „Psychologię dla coachów”.

 • SPECJALIZACJA:
  Tworzę, zmieniam, aktualizuje modele sprzedażowe dla firm w różnych branżach rozwijając sprzedaż w przygodę długoterminową i satysfakcjonującą po obu stronach klient-handlowiec,
 • Uczę jak sprzedawać przez całe życie i mieć z tego radość dostarczania wartości i sprzedawców i kadrę zarządzającą handlowcami
 • Rozwijam komunikację w zespołach i pomagam rozwijać grupy ludzi w zespoły, rozwiązuje konflikty w zespole, jestem zewnętrznym okiem dla zespołu.
 • Wspieram i rozwija liderów w rozwijaniu kompetencji przywódczych, rozwijam dodatkowy wgląd w siebie i w zespół w którym lider pracuje, poszukuję motywacji pracowników.

*Napisz do nas, jeśli chcesz otrzymać biografię trenera w formacie .PDF