Katarzyna Czajkowska

Akredytowany coach ICF, trenerka biznesu i trenerka FRIS®

Katarzyna Czajkowska jest akredytowanym coachem International Coaching Federation na poziomie ACC (Associate Certified Coach), trenerką biznesu i trenerką FRIS®. Uczy coachingu dla początkujących i kompetencji trenerskich w Akademii Coachingu Grupy SET. Jest koordynatorem i wykładowcą kierunku Akademia Trenera WSB. 

Od lat działa jako członek międzynarodowej organizacji zrzeszającej mówców Toastmasters International, w ramach której została finalistką Mistrzostw Polski mów Humorystycznych oraz nagrodzona tytułem Wicemistrza Polski 2018 w Mowach Improwizowanych i Wicemistrza Polski 2019 w Mowach Inspirujących. W latach 2019-2020 była pomysłodawcą i współorganizatorem poznańskiej Pracowni Lidera, gdzie uczyła zarządzania i postawy liderskiej poznańskich menedżerów i sympatyków zarządzania. 

Katarzyna fascynuje się metaforą jako formą przekazu, co przerodziło się w pasję do clean coachingu. Jest jednym z nielicznych coachów tego nurtu w kraju z certyfikacją clean coaching. W 2014 roku została praktykiem metody Points Of You wspierającej metaforą proces komunikacji i coachingu zespołowego, a od 2019 autorką własnego narzędzia metaforycznego – kart Arofatem. W swojej pracy pomaga menedżerom odkryć potencjał drzemiący w zespole, znaleźć jego mocne strony, zmotywować i zachęcić do działania. 

Kieruje się wiarą i przeświadczeniem, że praca oparta na współpracy i wielopoziomowej komunikacji jest kluczem sukcesu zespołu. Jest właścicielem drukarni i wydawnictwa CER DRUK, w której zarządza ludźmi, dzięki czemu szkolenia wspomaga własnym doświadczeniem. Szkoli z przekonaniem, że u podstaw efektywności leży komunikacja i zgrany zespół. Wprowadza w organizacji kulturę informacji zwrotnej na każdym poziomie. Ma odwagę mówić wprost na szkoleniach zamkniętych. Często potrafi ująć jak trzeba i powiedzieć kadrze zarządzającej, gdzie popełnili błędy. Klienci indywidualni doceniają współpracę za skupienie na potrzebach i dostosowywanie modeli pracy do indywidualnych potrzeb. Pracuje warsztatowo, energicznie i refleksyjnie.

Doskonale opanowała proces grupowy oraz wie jak przeprowadzić pogłębioną analizę potrzeb szkoleniowych. W naszym zespole trenerskim jest nieocenionym krytykiem z pozytywnym podejściem do świata, co wydawałoby się sprzeczne. Napisz do nas, opowiemy Ci więcej o tym jakie możliwości niesie ze sobą projekt szkoleniowy z Katarzyną Czajkowską.

Przykładowe tematy szkoleniowe, które obejmują jej specjalizację:

– budowanie zespołu,

– komunikacja w zespole,

– zespół w oparciu o FRIS®,

– konflikt i komunikacja w konflikcie,

– zarządzanie zmianą,

– motywowanie pracowników,

– współpraca i zaangażowanie, 

– delegowanie i budowanie autorytetu,

– budowanie relacji w sprzedaży,

– dobrostan i stres,

– coachingowy model zarządzania.

*Napisz do nas, jeśli chcesz otrzymać biografię trenera w formacie .PDF