Wiktor Łoś

Prawnik, Magister biznesu, MLB Scrum Master, Mediator, trener umiejętności miękkich

Wiktor Łoś, LL.M., MLB Scrum Master (Roche & Genentech z ramienia Sii. sp. z o.o.), Prawnik (Uniwersytet Jagielloński, Kraków), Magister biznesu (Bucerius Law School, Hamburg), stały Mediator w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, wykładowca akademicki (Politechnika Poznańska, Uniwersytet Marii Skłodowskiej Curiee), trener umiejętności miękkich, kompozytor, producent muzyczny i multi-instrumentalista (fortepian w PZSM Bydgoszcz), twórca w muscoYoga i Zielony Bus Band.

Ekspert w dziedzinie komunikacji, facylitacji i polubownym rozwiązywaniu sporów. Jest Mediatorem z powołania i wykształcenia (certyfikat Mediatora Gospodarczego w Polskim Centrum Mediacji), specjalizuje się usprawnianiu komunikacji między ludźmi, biznesowo, życiowo, ale i artystycznie w ramach własnej marki music communication Yoga (muscoYoga).

Wiktor Łoś jest doświadczonym Scrum masterem, wspierającym organizacje w dostarczaniu skomplikowanych produktów przez samoorganizujące się zespoły. Obecnie tworzy z zespołami deweloperskimi oprogramowanie dla naukowców laboratoryjnych w dziale R&D spółki Genentech specjalizującej się w terapii białkowej. Wcześniej pełnił rolę Managera ds. Innowacji w spółce ITMAGINATION pozyskując dofinansowanie UE oraz wdrażając w życie projekty R&D przy współpracy z jednostkami akademickimi (AGH, Politechnika Krakowska, Politechnika Gdańska). Doświadczenie w obsłudze prawnej spółek, prawie gospodarczym i prawie pracy zdobył w trakcie 5-letniego doświadczeniach w renomowanych kancelariach prawnych (Associate w dziale IP/IT Kancelarii TaylorWessing oraz Prawnik w Kancelarii  Prof. A. Sobczyk i Współpracownicy.

Wiktor Łoś jest Finalistą międzynarodowego konkursu z Mediacji Gospodarczej organizowanej przez Międzynarodową Izbę Handlową w Paryżu w 2014 r. reprezentując Uniwersytet Jagielloński.

Wyjątkowe doświadczenie w marketingu branży prawniczej uzyskał dzięki pełnieniu roli Business Developera w sieci L&E Global (Law & Employment Global), zrzeszającej najlepsze butikowe kancelarie prawa pracy na świecie.

Muzyka stanowi integralną część jego życia. Ukończył klasę fortepianu u p. Iwony Żyty oraz p. Adama Zoka w PZSM im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy i od ponad 25 lat regularnie występuje na scenach zarówno jako pianista, basista czy jako producent muzyczny. Ze względu na różnorodność stylów muzycznych ukształtował swój styl, łącząc muzyką elektroniczną z elementami klasyki, jazzu czy ambientu. Doświadczenia artystyczne kanalizuje w ramach firmy muscoYoga, które poza ofertą b2c w postaci zajęć z jogi z muzyką na żywo czy wyjazdów rozwojowych wspiera również rozwój zaangażowania pracowników poprzez budowanie zespołu, komunikacji, negocjacji i zarządzania konfliktem,  łącząc w sobie zarówno wysokiej jakości treści merytoryczne (twarde), jak i techniki artystyczne np. Storytelling, Drum Circle, Sound Paiting czy Techniki Psychologii Pozytywnej. 

Działalność non-profit muscoYoga koncentruje się na organizacji zajęć artystycznych i psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Wraz z Katarzyną Kata, z którą współtworzy markę muscoYoga tworzą i prowadzą autorskie warsztaty z komunikacji, sztuki negocjacji, twórczego myślenia,  oraz treningi autentycznych wystąpień publicznych. Specjalizują się oni również w tworzeniu psycho-edukacyjnych materiałów dla pracowników firm poprzez oryginalne medytacje coachingowe z podkładem muzycznym.

Od 2017 roku współpracuje z firmą szkoleniową TrainBrain i jako trener z wyjątkowym podejściem realizuje innowacyjne projekty szkoleniowe, które podejmowane są przez naszych klientów zainteresowanych np. well-beingem dla firm.

Wieczorami komponuje i produkuje muzykę w domowym studio z misją uwrażliwiania i otwierania serc jego słuchaczy, zabierając ich w eklektyczne podróże po emocjach.

Przykładowe tematy szkoleń (webinary, warsztaty, sesje):

 1. Jak lepiej radzić sobie ze stresem? Praktyczne techniki.
 2. Jak prokrastynację zamienić w efektywne, skuteczne działanie?
 3. Jak zadbać o life balance?
 4. Gdzie poszukiwać radości w trudnych czasach?
 5. Jak zadbać o spokojny sen?
 6. Jesień i depresja – jak sobie poradzić?
 7. Jak zbudować odporność psychiczną na życiowe wyzwania?
 8. Sztuka doceniania.
 9. Różni i równi, w jednym zespole. Asertywne stawianie granic w pracy.
 10. Techniki relaksacyjne. 
 11. Kod Źródłowy Twojego Zdrowia – sięgając do potrzeb ciała i umysłu”
 12. Design Thinking, czyli zarządzanie innowacją w grupie.
 13. Usprawnienie indywidualnej komunikacji interpersonalnej.
 14. Trenowanie swobodnych i autentycznych wystąpień publicznych.
 15. Techniki twórczego podejmowania decyzji oraz rozwiązywanie problemów w grupie.
 16. Zespół odporny na konflikt.
 17. Sztuka negocjacji integracyjnych w biznesie.
 18. Efektywna komunikacja w projektach Zwinnych (Agile).
 19. Podstawy Scrum’u – czy praca w samoorganizującym się zespole jest dla Ciebie?
 20. Autorskie Relaksacje: Opowieści terapeutyczne z teatralnym akompaniamentem muzycznym.
 21. MuscoYoga (Music Communication Yoga) 
 22. Program kształtowania Kultury Pokoju wewnątrz organizacji, zespołów i jednostek

*Napisz do nas, jeśli chcesz otrzymać biografię trenera w formacie .PDF